עבודה חוקית בחו"ל לבעלי דרכון ישראלי

ויזה

אם השתחררתם לא מזמן מהצבא, עיניכם בטח פונות אל מעבר לים, אל הטיול בו תשתחררו באמת, לא רק על הנייר. עם זאת, אצל רבים המרחק בין הרצון לטייל לבין היכולת הכלכלית לעשות זאת הוא גדול. יש הבוחרים לחסוך בארץ שקל לשקל ויש את אלה שמעוניינים גם את העבודה להפוך כבר לחלק מהחוויה ולעבוד בחו"ל. אם יש לכם במקרה אזרחות אמריקאית, אתם לגמרי מסודרים באפשרות לעבוד בחו"ל, אך על מנת להשיג עבודה חוקית בחו"ל לבעלי דרכון ישראלי תידרשו לברר, לבדוק ולעשות יותר. מהן האפשרויות לעבוד בחו"ל באופן חוקי?

איך מוגדרת עבודה חוקית?

עבודה חוקית היא עבודה שקיבלתם עבורה באופן חד משמעי היתר עבודה או ויזת עבודה מסוג כזה או אחר. כאמור, אם יש לכם דרכון זר לאותה מדינה, תוכלו לעבוד בה בכל עבודה שתבחרו. כך, אם יש לכם דרכון אירופאי, אתם יכולים לעבוד בכל מדינה באיחוד האירופי. אם ברשותכם דרכון ישראלי בלבד, עליכם להגיש בקשה בשגרירות אותה מדינה. יש מדינות כמו קנדה לדוגמה המעודדות הגירה ולכן עושות את החיים קלים יותר בקבלת ויזה לעבודה. בכל מקרה, היתר עבודה הוא הכרח על מנת שעבודה תיחשב חוקית.

לעבוד בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות

קבלת ויזת עבודה בארה"ב היא מטרתם של אנשים רבים בעולם, ולא רק ישראלים כמובן. לכן, קבלת ויזת עבודה בה אינה בהכרח פשוטה. גם כאן תצטרכו להגיש בקשה בשגרירות, להציג מסמכים רלוונטיים ובסוף התהליך, אם אכן תימצאו מתאימים, תינתן לכם ויזת עבודה המותאמת בדיוק לסוג עבודה מסוים ולא אחר. ישנה ויזת עבודה לעובדים זמניים, למומחים בתחומים מסוימים, לשחקנים וספורטאים, לאמנים ומדענים. כל סוג ויזה כזה מגדיר את העבודה בה תוכלו לעסוק בארה"ב. ישנה כמובן גם ויזת הגירה, הגרין קארד או ויזת תייר או ויזה המקנה אישור לעסקים בקנה מידה מסויים.

לעבוד ולטייל באופן מסודר

ישנן מדינות כמו אוסטרליה, ניו זילנד, מקסיקו ועוד מדינות עימן ישנם לישראל הסכמי טיול- עבודה. אלה מדינות המעוניינות למשוך אליהן מטיילים ולכן מאפשרות מכסה מסוימת מדי שנה של מטיילים שיקבלו אישור עבודה לפני כן ויעבדו במדינה תקופה מוגדרת לפני שימשיכו בטיול. ישנן גם מסגרות המאפשרות עבודה חוקית באירופה או ארה"ב כמו עבודה בעגלות, אך יש לשים לב מי החברה המארגנת ושהיא אכן עושה זאת באופן חוקי. ניתן לחפש עבודה בקהילה היהודית במדינות שונות, כאן הגורם הדואג להכל הוא הסוכנות היהודית או גוף אחר הקשור לקהילה היהודית/ישראלית בחו"ל. ישנן גם חברות המארגנות את אישור העבודה במרוכז לעבודה בתור אופר, אבטחה ועוד.

לסיכום, עבודה חוקית בחו"ל היא בהחלט אפשרית אך חשוב לבדוק את הדברים לפני כן, ללכת בדרך הנכונה ולא לחפש קיצורי דרך. כל מדינה מתייחסת לעובדים מחו"ל בגישה מעט שונה בהתאם לצרכים שלה. חשוב לבדוק את הדברים בשגרירות אותה מדינה ולבדוק אם תוכלו להקל על עצמכם ולקבל את הויזה בדרך מאורגנת.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יצירת קשר
דילוג לתוכן
דילוג לתוכן