עבודה בארה"ב עם ויזת עבודה

ויזה

אנשים רבים חולמים על התמקמות והתבססות בארה"ב או לפחות עבודה זמנית בה יעשו הרבה כסף בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. אמנם האפשרויות בארה"ב הן רבות, אך קבלת האפשרות לעבוד ובטח לחיות דווקא כן מוגבלת… עבודה בארה"ב דורשת לא מעט, כשישנו הבדל בין עבודה זמנית לבין עבודות רציניות ולטווח ארוך. מהם סוגי הויזה? מה דורשת הוצאת ויזת עבודה לארה"ב?

סוגים שונים של ויזה לארה"ב

הסיווג הראשון של סוגי הויזה לארה"ב שהם רבים ושונים הוא לויזה זמנית, בין אם לביקור כתיירים, לימודים או עבודה לבין ויזת הגירה. בתוך הויזה הזמנית ישנם סוגים שונים של ויזות המקנים זכויות שונות ומתחברים לרוב לסוג עבודה מסוים:

  • ויזה למבקר זמני לטיול או עסקים: ויזות המיועדות לביקור זמני הן 1B המיועדת למבקר זמני למטרת עסקים ו- 2B המיועדת לביקור זמני כתיירים. עם ויזת 1B מותר לעשות עסקים לטווח קצר אך לא לעבוד בשכר כלל. לבעלי ויזת 2B אסור לעבוד או לעשות עסקים.
  • ויזה למטרת עבודה זמנית: ויזה זו נקראת ויזה H לסוגיה, בין אם זו עבודה למומחים בתחום כלשהו, לעובדים בחקלאות, עובדים זמניים בעבודות שאינן חקלאיות ועוד. ויזה 4-H ניתנת לבני/בנות הזוג וילדיהם של אלה שקיבלו ויזת H כלשהי.
  • ויזה לעבודת בכירים בסניפים אמריקאיים של חברות בינלאומיות: ויזה זו הנקראת L מאפשרת עבודה בארה"ב. מדובר בעובדים מקצועיים או בכירים שהגיעו לעבוד לאורך זמן בסניפים אמריקאיים של חברות בינלאומיות. ויזה מסוג 2L ניתנת לבני המשפחה של העובדים.
  • ויזה לאמנים או מדענים: ויזה זו נקראת ויזה O. ארה"ב צריכה להשתכנע שלאלה המגישים בקשה לויזה זו יש כישורים יוצאי דופן שיתרמו למדינה על מנת שתסכים להעניק אותה. בני משפחתם והגורמים הנלווים אליהם מקבלים אף הם ויזה ממשפחת ה- O: ויזה 2O לגורמים נלווים ו- 3O לבני משפחה.
  • ויזה לשחקנים ובדרנים: כל אותם שחקנים המנסים את מזלם בארה"ב צריכים לקבל ויזה זו, ויזה מסוג P. גם ספורטאים מקבלים ויזה מסוג זה. אותם שחקנים, בדרנים או ספורטאים יכולים להיות כאלה המוכרים באופן בינלאומי או כאלה המגיעים במסגרת תכניות מיוחדות. כל שלושת סוגי ויזה P מקנים אפשרות עבודה.

מהי תכנית פטור מויזה?

אם התכנית שלכם היא עבודה בארה"ב עדיין תצטרכו לקבל ויזת עבודה בהתאם לסוג העבודה. עם זאת, אם מטרתכם היא בילוי בארה"ב ו/או עסקים לתקופה של עד 90 יום, ישנן מדינות שעימן נמצאת ארה"ב בהסכם פטור מויזה. אם יש לכם דרכון זר של אחת מאותן מדינות תוכלו גם אתם ליהנות מן ההטבה הזו. אישור זה נקרא ESTA ועם המדינות הנמצאות בהסכם זה נמנות 36 מדינות, ביניהן: דנמרק, צ'כיה, שוויץ, הולנד וגם פורטוגל אם במקרה השגתם דרכון פורטוגלי.

החלום שלכם הוא לעבוד בארה"ב? מחפשים לעבוד בארה"ב לפני טיול או כצעד לשינוי בחיים? אנו בחברת visa123 עומדים לרשותכם בכל שאלה או בקשה

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יצירת קשר
דילוג לתוכן
דילוג לתוכן