ויזה לאנגליה – מה צריך לדעת

ויזה

אנגליה היא אחת המדינות המבוקשות להגירה. מצד אחד, לא רחוקה מישראל כמו ארה"ב או אוסטרליה. מצד שני- שפת הדיבור היא אנגלית. זו מדינה  נחשבת וחזקה בכל התחומים, החל מתרבות דרך אופנה, כלכלה וגם פוליטיקה ויחסים בינלאומיים. על מנת לקבל ויזה לאנגליה, למטרת עבודה או למטרת הגירה יש לקבל אישורים וגם לעבור מבחן. את אותו מבחן, אגב, תצטרכו לעבור גם בהגשת ויזה לעבודה או הגירה לאוסטרליה וקנדה.

שיטת הנקודות- ולא רק בנהיגה…

בריטניה  שינתה ב- 2008 את הדרך בה היא בוחנת כל בקשה לקבלת ויזת עבודה או הגירה (UKVI). מדובר כאן על שיטת נקודות. הנקודות או הדרגות של ויזה לאנגליה מסתמכות על התועלת שמפיקה בריטניה ממתן הויזה למגיש הבקשה. לכן, ישנן חמש דרגות של ויזה המקנות זכויות שונות בהתאם לנתוני המבקש ולמטרה:

  • ויזה למומחים באופן בולט בתחום מבוקש, יזמים ומשקיעים: אם מגיש הבקשה הוא אמיד מאוד ומטרתו היא עסקים שכוללים השקעה משמעותית או מומחה בעל שם בתחום כמו הייטק, רפואה ותחומים מבוקשים אחרים דרגת הויזה היא הגבוהה ביותר.
  • עובדים בעלי מקצוע מסוים שיכול לתרום מדינה: אם מגיש הבקשה הוא אח במקצועו, רופא, מורה ועוד תינתן ויזה בדרגה נמוכה יותר אך עדיין כזו שמקנה זכויות רבות יחסית.
  • עובדים בעלי מומחיות נמוכה בתחום מסוים: עובדים אלה יכולים להיות עובדי בניין, חקלאות ותחומים אחרים שבריטניה יש חוסר בכוח אדם בהם.
  • סטודנטים: סטודנטים מקבלים ויזת לימודים שהיא עדיין לא הנמוכה ביותר מתוך מחשבה שאולי לאחר סיום הלימודים והתמקצעות בתחום שיכול לתרום, יבחרו אותם סטודנטים להישאר באנגליה.
  • עובדים זמניים, צעירים ונוער.

מבחן הכניסה לטווח ארוך: IELTS

בניגוד לארה"ב אליה תוכלו לקבל ויזת עבודה בהתאם לסוג העבודה, הניסיון והתחום בו אתם עוסקים, לאנגליה ישנו גם מבחן כניסה נוסף, מבחן ה- IELTS. מבחן ה IELTS או בשמו המלא International English Language Testing System הוא בדיוק מה שאומר שמו: מבחן ידיעת השפה. מבחינת האנגלים, תקשורת ושפה הם בסיס לכך שיהיה סיכוי שבשלב מסוים אדם יתרום למדינה. לכן, גם לויזת הגירה או עבודה מהדרגות הנמוכות יש צורך להוכיח ידע טוב באנגלית. עדיין, ישנן שתי גרסאות למבחן: הגרסה הסטנדרטית בה נבחן כל אחד וגם גרסה אקדמית לצורכי ויזה והגירה שמיועדת למעוניינים ללמוד באוניברסיטה בחו"ל. אנו אומרים חו"ל ולא אנגליה כי כפי שציינו לא רק באנגליה תדרשו לעבור מבחן זה אלא במדינות נוספות שהבולטות הן אוסטרליה וקנדה.

מה כולל מבחן ה- IELTS?

מבחן זה כולל מטלות שונות של כתיבה, קריאה, שמיעה ודיבור. המבחן למטרות אקדמיות שונה מהמבחן הכללי במטלות הקשורות לקריאה וכתיבה. מטלות השמיעה והדיבור זהות. רוב חלקי המבחן נעשים מול מחשב מלבד החלק של הדיבור הכולל שיחה עם בוחן.

חברת visa123 היא חברה המרכזת תחת קורת גג אחת את כל השירותים הקשורים לקבלת ויזת עבודה לאנגליה ובכלל. מוזמנים לפנות בכל שאלה או בקשה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יצירת קשר
דילוג לתוכן
דילוג לתוכן