קבלת דרכון פורטוגלי

shutterstock_134034029

כל אחד מעוניין בדרכון אירופאי, בשנים האחרונות יצאה בשורה שגם צאצאים של מגורשי ספרד ופורטוגל זכאים לדרכון פורטוגלי. אין ספק שידיעה זו גרמה להרבה אנשים לבדוק את זכאותם ולחקור שנים אחורה כדי לראות אם אכן הם נמנים בין ברי המזל ויכולים להתחיל את הליך הוצאת דרכון זר.
במידה ואתם מעוניינים להוציא דרכון ואתם חושבים שאתם זכאים, להלן השלבים ותנאים בהוצאת דרכון פורטוגלי.

צעדים ראשונים לקבלת הדרכון הפורטוגלי

את הבקשה הראשונית להוצאת דרכון פורטוגזי מגישים למשרד הפנים הפורטוגלי. אחד התנאים על מנת לקבל את הדרכון הוא שליטה בסיסית בשפה הפורטוגזית. התהליך אורך בערך עד שנה וחצי והוצאת הדרכון כרוכה בתשלום, התשלום נע בין 1500 יורו ל2500 יורו לתיק שנפתח לאב המשפחה ותשלום לכל צאצא עולה כ- 1000 יורו נוספים. החוק מאפשר להחזיק בכמה דרכונים לצד הדרכון הפורטוגזי. על מנת להוציא דרכון לא צריך להגיע לפורטוגל וניתן לעשות זאת דרך השגרירות. זה יתרון שמיטיב עם אלה המעוניינים בדרכון זה, כי במדינות אחרות באירופה מבקשים הגעה למדינה כתנאי להוצאת הדרכון.

תנאים הכרחיים

יש שלושה תנאים הכרחיים עבור זכאות לקבלת הדרכון הפורטוגלי; הוכחת קשר למגורשי פורטוגל – לא ברור בדיוק עד כמה ניתן יהיה להוכיח, אך חשוב לדעת שהרבה ממגורשי פורטוגל גורשו קודם מספרד ולאחר מספר שנים גירשו אותם מפורטוגל, לכן רבים מאלו שגורשו מספרד נחשבים גם למגורשי פורטוגל. תנאי נוסף הוא שליטה בסיסית בשפה הפורטוגזית, תנאי אחרון הוא זיקה למסורת הפורטוגזית.

מה מעניק הדרכון?

יש כיום מאות אלפי ישראלים שמחזיקים בדרכונים זרים ולא במקרה, אזרחות פורטוגלית מקנה גם אזרחות אירופאית, מה שמאפשר למי שמחזיק באזרחות זו זכאות לקבל את הזכויות של האיחוד האירופאי. ואלו חלק מהזכויות; אישור שהייה בכל מדינה, אישור עבודה, תנאים סוציאליים ולימודים ללא עלות במוסדות אקדמאיים. יתרון נוסף של אזרח פורטוגלי שהוא זכאי להקלות מימון מבנקים אירופאים וברכישה של נדל"ן וניהול עסקים ברחבי פורטוגל. בעלי דרכון אירופאית היום יכולים לקבל ויזה אוטומטית לארה"ב ואפשרות כניסה למדינות שקשה או כמעט לא ניתן להיכנס אליהן באמצעות דרכון ישראלי. כיאה לכל אזרח לבחור את המנהיג שלו, גם לכל מחזיק בדרכון זה קיימת הזכות לבחור בעת בחירות לשלטון, בכפוף לחוקים הנהוגים של מדינת פורטוגל.

תקפות הדרכון

האזרחות תקפה למעשה לאורך כל חייו של מי שזכאי כל עוד הדרכון בתוקף. במידה ותוקפו עבר ניתן לחדש אותו מדי כמה שנים. יתרון גדול וייחודי בדרכון הפורטוגזי, משאר דרכונים אירופאיים, הוא שבמידה ודואגים לחדש אותו הוא תקף גם לשאר הדורות הבאים- לבן, לנכד ולנינים. זה כאמור נכס יקר ובעל משמעות. לכן מומלץ לזכור ולא לשכוח לחדש אותו כל פעם עוד בטרם נגמר לו התוקף.


בהצלחה!

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יצירת קשר
דילוג לתוכן
דילוג לתוכן