כניסה לארה"ב עם דרכון פורטוגלי

usa-visa

אם הזמנתם טיסה לארה"ב שימו לב: לפני כל כניסה לארצות הברית יש להיערך מראש. לא משנה אם אתם מגיעים כתיירים, כאנשי עסקים או אפילו כסטודנטים, תצטרכו לדאוג מראש לויזה. אולם, העובדה הזאת שנכונה עבור ישראלים בעלי דרכון ישראלי בלבד שונה כאשר משיגים דרכון פורטוגלי. נסביר במה הדברים אמורים ומדוע.

לאירופאים תנאים מקלים יותר

דרכון פורטוגלי נמצא כיום בהישג יד של ישראלים בעלי שורשים פורטוגליים או ספרדיים. משפחות של מגורשי ספרד או פורטוגל זכאים לאזרחות מרגע שהם מוכיחים כי משפחתם גורשה ממדינות אלה מסיבות של אמונה דתית ולא משום סיבה אחרת. מרגע שמקבלים אזרחות ודרכון, ניתן לנסוע בעולם עם דרכון פורטוגלי שמהווה גם דרכון אירופאי. יציאה מהארץ עם דרכון פורטוגלי שונה לעומת יציאה עם דרכון ישראלי משום שלאירופאים הונהגו תנאים מקלים מול שלטונות ארה"ב. לפני כמה שנים קיוו בישראל שארה"ב תנהיג הקלות כאלו מול אזרחי ישראל אך הדבר לא הסתייע ולא נראה שיהיה שינוי בכיוון זה בשנים הקרובות.

האם בעלי דרכון פורטוגלי נכנסים לארה"ב באופן חופשי?

אם אתם עושים צעדים לעבר דרכון נוסף, חשוב להבהיר נקודה מרכזית. ברגע שמקבלים את הדרכון הזה לא צריכים לעבור את כל התהליך הארוך יחסית, של ויזה לארה"ב. לא צריך להגיע לשגרירות, לא צריך ריאיון, לא צריך להביא הוכחות מכאן ועד הודעה חדשה, שאין לכם כוונה להגר, לעבוד או ללמוד בלי אישור בארה"ב. אזרחי אירופה אמנם לא נכנסים לארה"ב באופן חופשי אבל הם זכאים לכניסה בתהליך מקוצר ומהיר במיוחד.

ויזה אוטומטית אלקטרונית במסלול המהיר

בכניסה לארצות הברית, אם מגיעים כבעלי אזרחות אירופאית, בודקים שלטונות ההגירה דבר מאוד פשוט. בעלי הדרכון הזה צריכים להנפיק מראש אישור שהוא מעין ויזה אוטומטית. אפשר לקרוא לכך סוג של ויזה אלקטרונית במסלול מהיר. את הבקשה מגישים אונליין ואין צורך להביא מסמכים שונים ומשונים או להגיע לריאיון בשגרירות. מבחינה תיאורטית, שלטונות ארה"ב יכולים שלא לאשר את הבקשה אבל זה קורה רק במקרים נדירים. רק כאשר יש מידע קונקרטי שאוסר על כניסה של האזרח, הויזה האלקטרונית הזאת תסורב. אבור אזרחים נורמטיביים, ללא רישום פלילי, ללא הסתבכות רשומה ובעייתית, הויזה הזאת מאושרת מהר ומאפשרת שהות בארה"ב לטובת חופשה, טיול, נסיעה עסקית וכדומה.

יתרונות הויזה האלקטרונית

בשלב זה אפשר לפרט בקצרה את כל היתרונות של הויזה האלקטרונית (ESTA) ביחס לויזה רגילה:
1. זמן טיפול מהיר יותר – הטיפול נעשה ביומיים שלושה ולא מצריך תקופה של מספר שבועות לפחות.
2. סיכוי סירוב נמוך – הסיכוי לסירוב קיים אבל הוא נמוך מאוד. ויזת תיירים רגילה הרבה יותר קשה לקבל.
3. מחיר נמוך יותר – עלות הויזה נמוכה בהרבה, כשליש מחיר לערך לעומת ויזה רגילה לתיירים.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יצירת קשר
דילוג לתוכן
דילוג לתוכן