הנפקת ויזה לארה"ב לבעלי דרכון אירופאי

כל מי שרוצה להיכנס לארצות הברית, לאו דווקא לרילוקיישן אלא אפילו לטיול קצר בלבד או לנסיעת עסקים, חייב לברר תחילה האם נדרשת לו ויזה.

עבור אזרחים של חלק ממדינות העולם ישנו תהליך מקוצר לקבלת ויזה. לעומת זאת, עבור תושבי חלק מהמדינות (ובהן ישראל), ישנו תהליך יחסית יותר מורכב וארוך כדי לקבל אשרת כניסה. ישנם כמה סוגי אשרות, על פי מטרת הביקור. למשל, אשרה לתיירים, לסטודנטים, לאנשי עסקים ועוד. במידה ויש לכם גם אזרחות ישראלית וגם אזרחות של אחת ממדינות אירופה, נסביר כיצד זה משפיע עליכם לצורך הנפקת ויזה לארה"ב.

האם בעלי דרכון אירופאי צריכים ויזה?

לא מעט ישראלים מחזיקים דרכון אירופאי או שוקלים להגיש בקשה לקבלת דרכון מהסוג הזה. עבור בעלי אזרחות של האיחוד האירופי (חלק גדול ממדינות אירופה), יש תהליך מיוחד להוצאת ויזה. כיום, שנת 2021, ישנה תוכנית מיוחדת להנפקת ויזה, עבור אזרחים אירופאים. אפשר להתייחס לתוכנית הזאת כאל פטור מויזה, אבל זה נכון רק חלקית. ראשית, יש צורך להוציא ויזה אלקטרונית ולמרות שהיא בדרך כלל מאושרת, ישנם מקרים שזה לא המצב. אבל, מעבר לזה, ישראלים שמחזיקים באזרחות כפולה וממריאים לארה"ב מישראל, נדרשים על פי התקנות לבצע את התהליך הרגיל של בקשת הנפקה לויזה. לאחרונה נמסר כי שלטונות ארה"ב מאשרים לחלק מהישראלים בעלי האזרחות האירופאית, שמבקרים בארצות הברית לתקופה של מספר שבועות, לקבל הקלות ולא לעבור את התהליך המלא של הנפקת ויזה.

כמה זמן לוקח להנפיק ויזה לארה"ב לבעלי דרכון נוסף?

על מנת לדעת האם הדרכון האירופאי שלכם מקנה לכם הליך מקוצר לקבלת ויזה, כלומר ויזה אלקטרונית ESTA, כדאי לפנות לחברה שמתמחה בהנפקת ויזות לישראלים. גם פניה לשגרירות ארה"ב אפשרית אולם הרבה אנשים מעדיפים לברר את כל האפשרויות לפני שהם פונים לשגרירות בשל התורים, העומס והחשש מפרוצדורות מיותרות.

ככלל, במידה ואתם זכאים להנפקת ויזה כאזרחים אירופאים, זמן הטיפול מתקצר משמעותית. זה יכול לארוך ימים ספורים, בעוד הנפקת ויזה בתהליך הרגיל יכולה לארוך שבועות ואפילו חודשים. חשוב מכך, בעלי דרכון אירופאי מקבלים אישור כניסה כמעט אוטומטי. כלומר, רק במקרים חריגים מאוד יתקבל סירוב להנפקת הויזה. לעומת זאת, ישראלים ללא דרכון נוסף שצריכים לעבור תהליך יותר ארוך ומורכב, עשויים לקבל סירוב בגלל חשש שהם רוצים להגר למדינה או לעבוד בארה"ב ללא אישור.

מתי כדאי לטפל בהנפקת הויזה?

כדי להימנע מתקלות של הרגע האחרון, מומלץ לטפל בהנפקת הויזה בין אם היא רגילה ובין אם אלקטרונית, בזמן תכנון הנסיעה. מרגע שהויזה מאושרת היא תקפה למספר שנים. אם היא תחת דרכון ישראלי, היא תקפה לתקופה של עד 10 שנים. ויזה על פי תוכנית ESTA תקפה לשנתיים ולאחר מכן ניתן לבצע חידוש.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יצירת קשר
דילוג לתוכן
דילוג לתוכן