דרכים לקבלת ויזה לארצות הברית – מעוניינים לקבל ויזה לטובת כניסה לארה״ב? מהן האפשרויות העומדות בפניכם?

usa-visa

ישראלים רבים ממתינים שיגיע הרגע שבו ישראל תשתייך לאותן מדינות שהאזרחים שלהן לא נדרשים לבקש וויזת תיירים או עסקים כדי להיכנס לארה״ב. כשזה יקרה, חלק מהאזרחים הישראלים יוכלו להיכנס לאמריקה בלי כל ההליך הבירוקרטי שנדרש לקבלת ויזה לארה״ב בשגרירות האמריקאית בתל אביב.

איך אפשר לקבל אישור כניסה לארצות הברית?

 • להיכנס לארה״ב עם דרכון לא ישראלי

לארה״ב יש הסכם עם 39 מדינות החברות ב-VWP (Visa Waiver Program), תכנית וויתור על הוויזה. המשמעות היא שבמקום לקבל וויזה הם יכולים להיכנס לארה״ב באמצעות ה-ESTA (Electronic System for Travel Authorization) – מערכת אלקטרונית לאישור נסיעות, הקובעת את זכאותם של מבקרים להיכנס לארצות הברית במסגרת ה-VWP.

מרבית מדינות אירופה חברות בתוכנית ה-VWP. (מתוך כלל מדינות האיחוד האירופאי רק בולגריה, קרואטיה, קפריסין ורומניה לא נכללות בתוכנית )VWP. לכן, אם אתם מחזיקים גם בדרכון אירופאי, או בדרכון זר אחר הנכלל בתוכנית ה-VWP, כנראה שגם אתם תוכלו להיכנס לארה״ב באמצעות ה-ESTA.

 • להיכנס לארה״ב עם דרכון ישראלי

כדי לוודא שאתם עונים על הקריטריונים המאפשרים לכם לקבל אשרת כניסה לארה״ב, יהיה עליכם לעבור הליך שכולל כמה פרמטרים:

 • תשלום אגרה מקוון – למרבה המזל בימינו ניתן להעביר את התשלום אונליין באתר השגרירות.
 • טפסים מקוונים – השגרירות האמריקאית מציעה באתר האינטרנט שלה את הטפסים שעליכם למלא (שימו לב, טפסים אלה כתובים באנגלית).
 • הזמנה לראיון – לאחר ששילמתם את האגרה ומילאתם את הטפסים כראוי וללא טעויות, תקבלו זימון לראיון שיתקיים בשגרירות.

כדי להגיע מוכנים לראיון, השלימו את איסוף המסמכים שאולי תידרשו להציג, בעיקר מסמכים המעידים שהכוונה שלכם היא לא להגר ולהשתקע באמריקה, אלא שאתם מתכננים לחזור לארץ, למשפחה או לעבודה שלכם.

 • מסמך מהמשטרה המוכיח שאין לכם עבר פלילי או שלא עברתם עבירות כלשהן בשהייה קודמת שלכם בארה״ב
 • הריאיון עצמו – נערך פנים אל פנים עם נציג השגרירות בבניין השגרירות. הריאיון הוא הזמן שבו תוכלו להסביר את סיבת הנסיעה שלכם (כמו ביקור משפחתי, טיול או עסקים) כך שהמראיין יוכל להתרשם שתחזרו ארצה לאחר שתסיימו את הביקור. קחו בחשבון שגם ילדים עוברים ראיון, אלא אם כן הם צעירים מאוד.

אחת הדרכים הקלות יותר לקבלת וויזה לארה״ב לבעלי דרכון ישראלי, נעשית באמצעות פנייה לחברה המתמחה במיוחד בנושא זה. כך תוכלו להבטיח שאתם ממלאים את כל הטפסים באנגלית נכון וללא טעויות, שאתם יודעים במדויק אילו מסמכים עליכם להציג, ושבכול מקרה של בעיה, תקבלו עזרה מאחד מאנשי הצוות הפועלים בחברה. השירות שמציעה לכם חברה שכזו הוא מהיר ויעיל ביותר, ובעיקר מקל על ההליך המסובך הכרוך בקבלת וויזה לארה״ב.

ההבדלים העיקריים בין השימוש ב-ESTA לבין בקשת ויזה לארה״ב

בניגוד לבקשת וויזה לארה״ב שכרוכה בפרוצדורה מורכבת והאישור שלה לוקח זמן רב, ESTA מציעה הליך הרבה יותר מהיר. בדרך כלל ניתן להגיש בקשה לאישור ה-,ESTA ולקבל אישור תוך מספר שעות בלבד.

עם זאת, קחו בחשבון שהוויזה לארה״ב לאזרחי ישראל תקפה בדרך כלל ל-10 שנים. כך שבמשך עשרה שנים אתם יכולים להיכנס לארה״ב שוב ושוב, מבלי לדאוג לקבלת ויזה כל פעם מחדש.

על סוג הוויזה לארה״ב

מטרת הנסיעה שלכם לארה״ב תקבע את סוג אשרת הכניסה הנדרשת כדי שתוכלו להיכנס לארה״ב. חלק מהוויזות המבוקשות ביותר הן:

 • ויזת מהגרים, לקבלת תושבות קבע
 • ויזה לבת זוג שמגיעה לארה״ב כדי להתחתן עם הארוס שלה ולהתגורר בארה״ב
 • ויזת סטודנטים
 • ויזת תיירים
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יצירת קשר
דילוג לתוכן
דילוג לתוכן