ביטוח נסיעות לחו"ל – זה עניין רפואי ועניין כלכלי

ביטוח נסיעות לחו''ל

אחת האמירות שכל ישראלי נוטה לומר אותה מדי פעם זה "יהיה בסדר", לא דווקא כששואלים אותו איך הוא מרגיש, אלא כששואלים אותו, מה יקרה אם, ואיך תתנהל, אז במקום להציג פתרון, תשובה ברורה, הוא בוחר לנקוט בגישת הסמוך הידועה, יהיה בסדר.

אך יש מקרים בהם אסור לחשוב בצורה כזו וצריך להגיע מוכנים, גם אם זה דורש מאיתנו לשלם על כך סכום מסוים. דוגמא טובה לכך אפשר למצוא, כשמדברים על נסיעות לחו"ל וכל מה שקשור לביטוח רפואי.

ביטוח נסיעות לחו"ל מאפשר לנו לקבל טיפולים רפואיים בחו"ל, בכל מקום בו אנחנו נמצאים, בצורה סדירה, כאשר נוכל לקבל בשובנו ארצה, החזרים על ההוצאות השונות שהיו לנו בעקבות הטיפולים. הביטוח כולל מגוון רחב של פרמטרים שקשורים לתהליכים רפואיים, בין אם זה בדיקות, צילומים, אשפוזים, וכן דברים מורכבים יותר, כמו למשל,  חילוץ והטסה ארצה במידת הצורך.

צריך לומר, ביטוח נסיעות לחו"ל כולל גם התייחסות לאובדן או גניבה של רכוש וכסף וכן אנחנו יכולים לרכוש פוליסה שמותאמת ספציפית לאופי הטיול שלנו. כלומר, אם אנחנו נוסעים, למשל, לטיול במקום בו יש פעילות ספורט אקסטרים, כמו סקי או גלישה, הרי שאנחנו יכולים לרכוש פוליסה מותאמת לכך. זאת על מנת שנוכל לקבל את הטיפול הנדרש במידת הצורך.

לפני שנסביר מדוע חשוב כל כך לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, צריך לציין שאת הפוליסה ניתן לרכוש זמן רב לפני הנסיעה, וכן אפשר לעשות את זה בטרם יציאתנו מהארץ. מה שברור הוא, מוטב לעשות את זה לפני שאנחנו טסים, כך נהיה מבוטחים מהרגע הראשון שננחת בארץ היעד שלנו.

מדוע חשוב לרכוש פוליסת נסיעות לחו"ל?

יש שני היבטים משמעותיים לפוליסה. ההיבט הרפואי וההיבט הכלכלי.

ההיבט הרפואי מתייחס כמובן לכל הטיפולים, בדיקות ושאר הדברים שאנחנו יכולים לקבל דרך הפוליסה. בדיוק כמו שבארץ אנחנו מבוטחים דרך קופת חולים ולעיתים גם דרך ביטוח בריאות פרטי, כך גם בחו"ל, אנחנו צריכים להיות מבוטחים, על מנת שנוכל לקבל טיפול רפואי בתנאים הולמים. בפרט כל מה שקשור להטסה לארץ להמשך הטיפול.

ההיבט השני הוא לא פחות משמעותי ולמעשה אפילו יותר. אם יקרה לנו משהו בחו"ל, אנחנו נקבל טיפול ברמה מסוימת, אך אנחנו נצטרך לשלם עליו. אם אנחנו נחזיק ברשותנו פוליסת ביטוח נסיעות, אז העלויות יהיו על חברת הביטוח. בין אם באופן מלא או כמעט מלא. כלומר, אנחנו לא נצטרך לשאת בהוצאות לבד.

מאחר וטיפולים רפואיים, מהקטנים ועד הגדולים, עולים הרבה מאוד כסף, יהיה נכון מצידנו לרכוש פוליסה שתאפשר לנו לקבל החזר על הטיפולים השונים. ההיבט הכלכלי הוא משמעותי, מאחר וזה יכול להגיע בקלות לעלויות של אלפי ועשרות אלפי שקלים, תלוי בסוג ואופי הטיפול שנידרש אליו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
יצירת קשר
דילוג לתוכן