המדריך לויזות ואישורי עבודה בחו"ל

חולמים על שהות ממושכת בחו"ל או על עבודה ביעד כזה או אחר בחו"ל? זה הזמן לדעת הכול על ויזות ואישורי עבודה במדינות שונות מסביב לעולם.

ויזה לארצות הברית

ויזה לארה"ב היא ללא ספק הוויזה המבוקשת ביותר על ידי הציבור הישראלי אך לא רק כמובן, כאשר כמעט כל אחת מהמדינות ברחבי ארצות הברית נחשבת ליעד פופולארי עבור הקהל הישראלי ממגוון רחב של סיבות, ואין זה משנה אם מטרת השהות בארצות הברית היא לצרכי לימודים, עסקים, עבודה, טיול וכדומה.

סוגי ויזות לארצות הברית

הליך הוצאה והנפקה של ויזה לארצות הברית הוא אומנם הליך בירוקרטיה מורכב ומתמשך, אך בסופו של הליך תוכלו להיכנס לארצות הברית ולשהות בה באופן חוקי בהתאם לפרק הזמן הנקבע על פי סוג הויזה אותה הוצאתם. בין יתר סוגי הויזות לארה"ב נכללות אשרות הכניסה הבאות:

• ויזת תייר/מבקר מסוג B1/B2
• ויזת סטודנט / ויזות חילופי סטודנטים
• ויזת אנשי צוות
• ויזה עבור אנשי דת
• ויזות אישורי עבודה

הליך הנפקת הויזה כולל: מילוי טופס בקשה הידוע בשם DS-160, תשלום אגרה למבקשי ויזה לארה"ב, קביעת מועד לראיון בשגרירות ארה"ב בישראל והגעה ליום הראיון שנקבע לכם.

ויזה לקנדה

ישראלים המבקשים לבקר ו/או לטייל בקנדה, אינם נדרשים להוצאת ויזה, אך יחד עם זאת, חשוב לדעת שהם יצטרכו להציג בביקורת הגבולות בכניסה לקנדה: דרכון בתוקף ואישור כניסה אלקטרוני העונה לשם ETA. את הכרטיס האלקטרוני, תדרשו למלא עוד בטרם כניסתכם למדינה ולתאר בפני קצין ביקורת הגבולות את סיבת הגעתם לקנדה ואת התאריך המשוער לעזיבתכם את שערי המדינה.

ויזה למדינות האיחוד האירופי

עד היום, ישראלים לא נדרשו להנפיק אשרות כניסה למטרות שהות קצרה בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, כאשר שהות ממושכת מחייבת בהנפקת אישור עבודה ו/או לימודים. יחד עם זאת, חשוב שתדעו שהחל משנת 2021, הכניסה לכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, תתאפשר באמצעות אישור בטחוני שמטרתו למנוע הגירה לא חוקית למדינות האיחוד האירופי ולצרכי מניעת בעיות ביטחוניות כאלו ואחרות. על פי הערכות שונות, השגת האישור תתאפשר למרבית הישראלים המבקשים לבקר באירופה למטרות שהות קצרה, כאשר ישראלים המבקשים לעבוד ו/או ללמוד באחת ממדינות האיחוד, יידרשו להנפקת אישור ייעודי לצורך כך.

ויזה לאוסטרליה

הכניסה לאוסטרליה חייבת להיעשות לאחר הנפקת ויזת תייר לאוסטרליה, כאשר סוגי ויזות נוספות כוללים: ויזת עסקים לאוסטרליה ו-ויזת עבודה זמנית. תוקף של כל אחד מסוגי הויזות לאוסטרליה אינו עולה על 6 חודשים ברצף ולצורך הנפקת הויזה תדרשו לצרף טופס בקשה בהתאם לסוג הויזה הרצויה לכם. לטופס הבקשה יש לצרף: תמונה עדכנית, דרכון בתוקף, צילום של עמוד הנתונים בדרכון ותדפיס דפי חשבון של חשבון העו"ש שלכם במהלך שלושת החודשים האחרונים לפני מועד הגשת הבקשה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יצירת קשר
דילוג לתוכן